آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش در طول سال به علت بودن در منطقه مرکزی اروپا در آب و هوای معتدل قرار دارد.
مناظر اتریش شامل رشته کوه های بزرگ و کوچک ، تپه ها و دشت هاست .
شرایط آب و هوایی در سراسر کشور اتریش متفاوت می باشد .
مناطق کمپین در شمال و شرق بیشتر قاره ای تحت تاثیر شرایط با زمستان های سردتر و تابستان های گرمتر با بارندگی های متوسط در طول سال است.
مناطق جنوب شرقی اتریش ،تابستان های طولانی تر و گرم تر و تقریبا مدیترانه ای دارد. قسمت غربی کشور اتریش بیشتر تحت تاثیر آب وهوای اطلس می باشد در نتیجه این قسمت به شرایط کمی آب و هوایی منجر می شود که زمستان معمولا خفیف و تابستان زیاد گرم نیست. غرب همچنین بارش زیاد دارد . تنوع شرایط توپوگرافی و آب و هوا سبب بیدار شدن گیاهان و جانوران متنوعی شده است.
شرایط جغرافیایی در مناطق کوهستانی اتریش باعث ایجاد منطقه ی آب و هوایی دیگر مانند اب و هوای آلپ می شود که سبب سردتر شدن این ناحیه از ارتفاع های پایینتر در فصل زمستان می شود. درجه حرارت به طور عمده در ارتفاع با میانگین 41درجه فارنهایت (5 درجه سانتیگراد) پایینتر برای هر 985 فوت اضافی (300 متر ) در ارتفاع
بزرگترین کوه این کشور Grossglockner با ارتفاع 12/457ftیا 3/m797 است.
آگاه باشید که در هر فصلی که باشید اگر در ارتفاعات بلند باشید آب وهوا به سرعت و به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد.
درجه حرارت اتریش :
سردترین ماه در کشور اتریش معمولا ژانویه است ،پوشش برف زمستانی از اواخر دسامبر تا مارس در دره ها از ماه نوامبر تا می در حدودft 5/905 یا 1800m طول می کشد و در سالهای بسیاری به طور دائمی بالاتر ازft 8202 یا 2500m است .اما دما در ماه فوریه دوباره افزایش می یابد. در مارس ،درجه حرارت ممکن است تا 54 درجه فارنهایت (12 در جه سانتیگراد ) تابستان می تواند بعضی اوقات با دماهایی مثل 86 درجه فارنهایت گرم باشد (درجه سلسیوس) یا بیشتر. (حداکثر درجه حرارت در ماه ژانویه کی تواند حول دمای 95 درجه فارنهایت یا 35 درجه سلسیوس تغییر یابد )اما تابستانها اغلب خنک است.

بارش:
بارش به طور سالانه یکنواخت است با این حال ماه های می، سپتامبر و نیمه اول ماه اکتبر متمایل به خشکی هستند.
ماه های آوریل و نوامبر مرطوب هستند. باز هم ارتفاع الگو بارش را تعیین کنید طوری است که در مناطق سطح بالا در آلپ میانگین بارش میتواند بیش از 2000 میلی متر در سال باشد. در حالیکه برخی مناطق دراتریش تنها بارش 600 میلی متر در هر سال دارد. از ماه های ژوئن تا اوت بارش باران معمولا به صورت رعد و برق و بارش برف در مناطق کوستانی آلپ حتی در فصل تابستان شود.
لباس های مورد نیاز:
بهتر است که برای تابستان لباس های سبک وزن و بارانی به تن کنید و لباس های ضد آب متوسط تا سنگین وزن برای زمستان بپوشید اما ژاکت در هر زمان از سال تقریبا مورد نیاز است.
طبقه بندی coeppen-geiger
آب و هوای اتریش را میتوان به آب و هوای cfb طبقه بندی کرد:
یک آب و هوای مرطوب گرم با گرمترین ماه کمتر از 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) به طور متوسط و چهار یا بیشتر از ماه بالاتر از 50 (10 درجه سانتیگراد) بیش از حد متوسط است.
مناطق گوهستانی اتریش می تواند به عنوان آب و هوای گرم dfb طبقه بندی شود، آب و هوای برف یا گرم ترین ماه بین 50 تا 72 درجه فارنهایت (10 تا22 درجه سانتیگراد) سردترین ماه زیر 26 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) و در آخرین چهارماه یا بیشتر از 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد)

این مقاله در باب ويزاي شينگن اتريش جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *