حمل ونقل بلژیک

حمل ونقل عمومی بلژیک
وسایل نقلیه ی عمومی در بلژیک: قطار،مترو، اتوبوس، تاکسی اگر بدانید که چگونه با یک سیستم حمل ونقل عمومی میتوانید در سراسر بلژیک بصورت ارزان قیمت سفر کنید شاید زندگی راحت تری را برای خود فراهم کنید.
محل قرارگیری بلژیک در مرکز اروپای غربی به این معنی است که حمل و نقل عمومی بین المللی و داخل شهری معمولا خوب است.
بلژیک دارای یک شبکه ی حمل و نقل عمومی عالی است که قابل دسترس و کارآمد است و یکی از نقاط قوت آن یک سیستم قطار، تراموا، مترو و اتوبوس است که ارتباط بین انواع مختلف حمل و نقل را بهتر آسانتر می کند.
سه اپراتور منطقه ای شبکه را مدیریت می کنند: TEC(Wallonia) ، De lijn(Flanders) ، STIB(بروکسل).
برای تعطیلات در ساحل بلژیک طولانی ترین مسیر تراموا در جهان De kusttram دسترسی آسان به تمام خطوط ساحلی از مرزهای فرانسه و هلند را فراهم می کند.
کارت MOBIB کارت های مغناطیسی هستند که جایگزین بلیط های کاغذی شده است و به صورت اینترنتی و یا در هر ایستگاه راه آهن محلی قابل استفاده است.
حمل و نقل عمومی در بروکسل
حمل و نقل عمومی در بروکسل توسط stib /mivb اداره می شود ، در حالیکه حمل ونقل اتوبوس خارج از مرکز توسط De lignدر Flanders و اتوبوس TEC زرد و قرمز در والونیا اداره و اجرا می شود.
همه ی بلیط ها قابل تعویض نیست اما بلیط های خاصی به تمام شبکه دسترسی دارند که بلیط ( jump ) نامیده می شود. در بروکسل می توانید چند بلیط یا بلیط فصل زا از دفاتر بلیط stib /mivb یا غرفه های ویژه در ایستگاه های مترو ،آنلاین ،دکه های روزنامه فروشی و سوپر مارکت ها خریداری کنید.
کودکان با سن 6تا 11 سال می توانند به صورت رایگان سفر کنند اگر و اگر یک گذرگاه MOBIB را خریداری کنید و حداکثر 4 کودک زیر شش سال می توانند آزادانه با هر بزرگسال مسافرت کنند.
حمل و نقل عمومی در آنتورپ (َAntwerp)
سیستم حمل ونقل در آنتورپ توسط De lign اداره می شود و بر پایه تراموا و اتوبوس است ویک ترمینال زیرزمینی از طریق این شهر عبور می کنند. واین بلیط ها را می توان از مطبوعات ،سوپر مارکت ها و ایستگاه ها غرفه های De lign تهیه کنید. ترامواها روز جمعه و شنبه یک ساعت تاخیر اجرا می شود تا با برنامه زمانی اتوبوس شب هماهنگ شود .

قطارهای داخلی در بلژیک
شبکه قطار متراکم در بلژیک دولتی است و توسط SNCB/NMBS اداره می شود و در بیشتر مواقع کار آمد و ارزان تر است .
سفرهای تعطیلات آخر هفته در بلژیک :
برای گشت های محلی راه های مختلفی برای صرفه جویی در هزینه وجود دارد مانند گذرگاه B کشتی که شامل حمل و نقل و پذیرش جاذبه ها و یا بازگشت با نصف قیمت در آخر هفته است. کودکان زیر 12 سال زمانیکه با بزرگسالان توسط SNCB مسافرت کنند هزینه ای پرداخت نمی کنند.
یک بلیط بزرگسال می توانند با 4 بلیط رایگان برای کودکان همراه باشد اما ممکن است از شما مدارک سنی خواسته شود.
قطارهای بین المللی در بلژیک:
بلژیک در حقیقت قطار راه اهن اروپاست ، قطاری که از تمام قاره ها به بروکسل وارد می شود ،بروکسل gare du midi به چندین قطار بین المللی از جمله euro star از لندن و پاریس ،قطارهای tgv از فرانسه وThalys، فرانسه و هلند و آلمان به بلژیک متصل است. همچنین می توانید قطارهای Euro city معمولی را به اکثر شهر های اروپایی برسانید.
رزرو برای خدمات قطارهای سریع می تواند به صورت آنلاین یا در ایستگاه انجام شود
تاکسی در بلژیک
تاکسی ها براساس مسافت شما و اینکه به مرکز شما یا حومه ها می روید تعرفه های متفاوتی دارند ، تمام اطلاعات از جمله شماره راننده باید به وضوح در داخل تاکسی نمایش داده شود.
این مقاله در باب ويزاي شينگن بلژیک جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *