دانشگاههای جمهوری چک

دانشگاههای در جمهوری چک
جمهوری چک که قبلا بخشی از چکسلواکی بوده است از آغاز سال 1993 به عنوان زیباترین کشور های اروپایی شرقی شناخته در نظر گرفته شده است و امروزه جمهوری چک یک جایگاه فراینده ای برای مطالعه بین المللی است و تقریبا 44000 دانشجوی خارجی در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند. آمار اتحادیه اروپا در سال 2014 نشان می دهد که این کشور به عنوان دوازدهمین محبوب ترین مقصد برای دانش آموزان اراسموس در اروپا ذکر شده است دانشگاه های جمهوری چک دارای مزایای فراوانی هستند، دانشگاه های معتبر، هزینه های تحصیلی ارزان و همچنین هزینه های زندگی، و در نهایت زندگی فرهنگی پر جنب و جوش و رنگارنگ.
قدمت آن حدود 600 سال است و نظام آموزش عالی چک در حال حاضر شامل بیش از 70 دانشگاه است که حدود دو سوم آنها خصوصی هستند. در مجموع 18 دانشگاه در جمهوری چک در 300 رتبه بندی دانشگاه های EECA در سال 2018 رتبه بندی شده اند و پنج تای آنها در رتبه بندی Qs دانشگاه ها قرار دارند.
دانشگاه چارلز(Charles university)
دانشگاه چارلز دارای بالاترین رتبه در جمهوری چک و دارای پنجمین رتبه در رتبه بندی EECA می باشد در سال 1348 توسط امپراتور چارلز تأسیس شد و همچنان به عنوان بزرگترین دانشگاه با 17 دانشکده و حدود 49200 دانشجو در این کشور می باشد.این دانشگاه قرون وسطایی در پراگ جمهوری چک واقع شده است که محیطی جذاب و پر جنب وجوش همراه با فرصت های مختلف کاری است.
دانشگاه فنی چک در پراگ
این دانشگاه فنی چک در سال 1707 تأسیس شد و یک دیگر از قدیمی ترین و بزرگترین مؤسسات دانشگاهی کشور است و دومین دانشگاه در سطح کشور جمهوری چک و دارای رتبه هشتم در رتبه بندی EECA می باشد دانشگاه فنی چک در پراگ دارای رتبه هشت دانشکده است که بیش از 100 برنامه تحصیلی در رشته ای دارد که بیشتر در زمینه ی مهندسی و مرتبط به آن است و حدود 24000 دانشجو در حال حاضر در دو مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد در آن ثبت نام کرده اند. و در طول سال های حیات خود دارای بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور جهان است از جمله متخصص فیزیکدان مشهور مسیحی به نام واپلر.
دانشگاه ماساریک (Masaryk university)
دومین دانشگاه بزرگ دولتی در کشور جمهوری چک است که به طور تصادفی در دومین شهر بزرگ این کشور یعنی برنو واقع شده است و در سال 1919 تأسیس شده و عضو گروه compostela از دانشگاه ها و شبکه یورات که هر دوی آنها در پی ایجاد همکاری بین دانشگاه های سراسر اروپا هستند می باشد و در رتبه بندی 17 EECA می باشد که دارای 36000 دانشجو در نه دانشکده می باشد و زبان تدریش این دانشگاه به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.
دانشگاه تکنولوژی برنو
این دانشگاه نیز در برنو جمهوری چک واقع شده است که در سال 1899 تأسیس شدو در رتبه EECA قرار دارد.در ابتدا این دانشگاه یک دوره واحد در رشته ی مهندسی عمران ارائه کرد اما به تدریج به یک مؤسسه بزرگ دانشگاهی تبدیل شد و 22000 دانشجو در هشت دانشکده ثبتنام کرد و برای حمایت از بین المللی شدن خود در پروژه های اتحادیه اروپا مثل اراسموس، tempus ، سئوناردو و دیگر پروژه ها شرکت میکند این دانشگاه برنامه ی مجموعه ای از برنامه های آموزش انگلیسی را از دوره کارشناسی تا سطح phd ارائه میدهد که عمدتا در حوزه اصلی خود در زمینه ی مهندسی است. همچنین در میان دانشگاه های برتر جهان (750-701) در جهان است که دومین قدیمی ترین دانشگاه جمهوری چک است و همچنین در رتبه56 EECA قرار دارد.
این مقاله در باب ويزاي شينگن جمهوری چک جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *