سفر به اتریش

اطلاعات اولیه ی سفر به اتریش
برای سفر به نقاطی از جهان که تا بحال تجربه ی سفر به آنرا نداشته اید باید یک سری اطلاعات اولیه در مورد آن مکان داشته باشید تا سفری مطمئن ، مقرون به صرفه و آگاهانه داشته باشید به این منظور لازم است اکتشافات و آمارهای مربوط به اتریش و مردم و آداب و رسوم آنها را بدانید.
تاریخچه اتریش : مشابه بسیاری از کشور ها ی اروپایی ، گذشته اروپا بسیار پر ماجرا است . اما هنوز هم اجزایی از کاراکتر ها ی اتریشی است که با گذر قرنها زیاد تغییر نکرده است تقلید برای کمال ، زیبایی ، فرهنگ که از گذشته تا امروز با این کشورها بوده است.
جمعیت اتریش: 8205000
پایتخت اتریش : وین
واحد پول اتریش: یورو (EUR )
مساحت اتریش : 858/83
عرض جغرافیایی اتریش : 3333333/47
طول جغرافیایی اتریش : 3333333/13
زبان رایج اتریش: آلمانی
اختلاف ساعت ایران و اتریش: 2.5 ساعت است. اتریش از نظر زمانی 2.5 ساعت از ایران عقب تر است.
از استراشیچی به اتریش
در نیمه دوم قرن هجری ، قبیله های متنوع آلمان قلمرو مربوط به خود را گسترش دادند و درگیری های ویرانگر را به سرزمینها ی رم انجام دادند تا اواسط دهه 50 بایرنها قلمرو بین آلپ شرقی و منطقه وینر والد را کنترل کردند . حدود charlemange 800 ، پادشاه فرانک و در نهایت امپراطور روم مقدس یک قلمرو را در دره ی دانوب به نام ostmark تاسیس کرد. ودر سال 996 ،ostamark برای اولین بار به عنوان استراشیچی پیشگام روشن از واژه آلمانی osterriech شد .پر از اتفاقات بسیار و در قرن بیستم با اعلام جنگ اتریش در برابر صربستان جنگ جهانی اول آغاز شد و بعد از پایان جنگ در سال 1918 اولین جمهوری اتریش تاسیس شد و به سلسله 64 ساله هاسبورگ خاتمه یافت .
قرن بیست و یکم
در 15 may 1995 با اعلام بی طرفی دائمی پیمان اتریشی با کشور اتریش بسته شد و با توجه به موقعیت آن در نزدیکی (پرده راه اهن ) اتریش به راحتی به مرکز قدرت بین غرب و شرق تبدیل شد .پس از انقلاب مجارستان در سال 1956 و تهاجم در بهار سال 1968 اتریش پناهنده می پذیرد و اکنون کشور اتریش یک کشور میزبان برای بسیاری از سازمانهای بین المللی (OPEC،UNO) که تعداد زیادی از کنفرانس های مهم و جلسات در آن برگزار می شودو (پرده آهن ) در سال90/1989 بر افتاد و در سال 1995 جزئی از کشورهای اتحادیه اروپا شد.
جغرافیای اتریش
همانگونه که گفته شده کشور اتریش از 9 ایالت و با مساحتی حدود 855/83 کیلومتر مربع تشکیل شده است .
ایالتهای اتریش
1- بورگن لانه
2- کرنتن
3- اوبراسترایش
4- یندراسترایش
5- سالزبورگ
6- اشتایرمارک
7- تیرول
8- فور آلبرگ
9- وین
برخلاف ادراکات مردمی اتریش فقط و برگرفته از کوه ها نمی باشد. با اینکه 60 % کشور اتریش را کوه های آلپ شرقی فرا گرفته اما از سمت شمال با جمهوری چک ،از شرق با کشور مجارستان و از غرب و جنوب به ترتیب با کشور های سوئیس و اسلوونی همسایه می باشد.
همانطور که می دانید رشته کوه های آلپ با ویژگی های منحصر بفروش توجه زیادی به خودش جلب کرده وهمچنین وجود این رشته کوه ها در اتریش همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.
اتریش یک ایالات جمهوری فدرال با دموکراسی پارلمانی است.
اطلاعات بیشتر برای دولت و مردم
اتریش با 857/83 کیلومتر مربع شامل 9 ایالت مستقل ( burgeland، carin thia ، lower Austria ، upper Austria ، salz burg ، stria ، tyrol ، vorarl burg ، Vienna ) با دولت ها ی استانی خود می باشد. قانون فدرال توسط شورای ملی ( ملیت ) همراه با مجلس ( نمایندگان مجلس – دو مجلس ) است.
اتریش عضو اتحادیه اروپا ، سازمان ملل متحد و همچنین اکثر سازمانهای سازمان ملل است.
از حدود 8/6 میلیون ساکن اتریشی ، 98 درصد زبان آلمانی بلدند. شش گروه قومی به طور رسمی در اتریش شناخته شده اند : ( کرواتی ، بورگنلاندی ،رم ، اسلواکی ، اسلوونیایی، چک و مجارها ) در شرق و جنوب کشور متمرکز هستند.
تقریبا 74% مردمان اتریش کاتولیک رومی هستند 50% پروتستان و بقیه متعلق به سایر ادیان می باشند.
تجارت و صنعت
اتریش دارای اقتصاد قوی با ماشین الات ، محصولات متالوژی ، منسوجات که اهمیت خاص دارند. اما با این حال مهمترین صنعت این کشور گردشگری است .
اتریش با اقتصاد بازار به خوبی توسعه یافته و سطح بالایی از زندگی انها به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا گره خورده است. بخش خدمات دو سوم تولید ناخالص داخلی 232 میلیارد یورو را تشکیل می دهد. تجارت و صنعت حدود یک سوم از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.
و کشاورزی حدود 2 درصد است . با میانگین تولید ناخالص داخلی سرانه حدود 27000 یورو اتریش در میان ثروتمندترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار داد.

این مقاله در باب ويزاي شينگن اتريش جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *