سفر به بلژیک

بلژیک یک کشور کم ارتفاع در ساحل دریای شمال در نبلوکس است. پایتخت بلژیک در فاصله 1000 کیلومتری یا 622 مایل با اکثر پایتخت های اروپای غربی است و پایتخت آن بروکسل و این کشور به عنوان عضو جامعه بین المللی بلند است و در تقاطع اروپای غربی واقع شده است. همسایه های نزدیک آن از جنوب غربی فرانسه و از جنوب شرقی لوکزامبورگ از شرق، آلمان و از شمال هلند می باشد. بلژیک یک کشور پرجمعیت است که تلاش میکند بین خواسته های متضاد شهر مثل: حمل ونقل، صنعت تجارت و کشاورزی تعادل برقرار کند این کشور واردات مقادیر زیادی مواد اولیه و صادرات کالا های تولیدی زیادی را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام می دهد.
تاریخچه بلژیک:
بلژیک وارث چند قدرت شده های قرون وسطایی است که قبلا belgia نامیده شده است (اشاره به دوره امپراتوری روم) و شما در هر سفر خود به این کشور شاهد آن خواهید بود پس از سقوط امپراتوری کارولیگان در قرن نهم قلمرویی که امروزه بلژیک هلند، لوکزامبورگ که بخشی از لاتارگیریا بود به زودی به امپراتوری روم مقدس جذب میشود.
این کشور به طور گسترده ای مستقل از کشور های پایینی در میان ثروتمندترین مکانها در اروپا و در قرون وسطی بود.
پس از ارث بری خانواده ها فسبرگ از کشورهای کم درآمد این اصطلاحات دلیلی شد که بلژیک و هلند اولین بار از هم جدا شدند.
نیمه شمالی کشورهای کمونیست و پروتستانتیسم را پذیرفتند و در برابر حکومت ها فسبورگ شورش کردند درحالیکه نیمه جنوبی مسیحیان حاکم و ایمان کاتولیک وفادار بودند و درحال حاضر این دو بخش تقریبا با بلژیک و هلند مطابقت دارد.
بلژیک به طور مختصر بخشی از امپراتوری ناپلئون بود پس از شکست ناپلئون یک پادشاهی بزرگ هلند ایجاد شد که شامل کل کشورهای کم درآمد بود با این حال مخالفان مذهبی همچنان باقی مانده بودند و تقسیم ها با اختلافات سیاسی میان لیبران های بلژیکی و اشراف هلندی تشدید شد. بلژیک سپس از یک انقلاب کوتاه و جنگ علیه هلند در نهایت در سال 1830 مستقل از هلند شد.
این کشور در نیم قرن گذشته به عنوان یک کشور اروپایی مدرن، تکنولوژی پیشرفته و بسیار توسعه یافته و عضو ناتو و اتحادیه اروپا شناخته شده است.
مناطق بلژیک:
فلاندرز: منظقه شمالی که به زبان هلندی صحبت می کنند و این شامل شهرهای شناخته شده مانند آنتورپ، گنت و بروژ است استانهای فلمندی (از غرب به شرق) عبارتند از: غرب، فلاندرز، آنتورپ، فلمیش، برانت و لیمبورگ.
بروکسل:
یک منطقه ی سرمایه دار دو زبانه است که مرکز فرماندهی اروپاست.
والونیا:
منطقه جنوبی و فرانسوی زبان است و دارای یک منطقه کوچک آلمانی در شرق و در نزدیکی مرز آلمان است. استان الون(از غرب و شرق) انوث، والون برانت، نمور، لیژو لوکزامبورگ است.
آب و هوای بلژیک
اب وهوای بلژیک متاثراز اقیانوس اطلس به خصوص در ساحل و دشت سرد و مرطوب است در حالیکه در تابستان و در جنوب شرقی که در ارتفاعات بالا قرار دارد و همچنین در فاصله ای بیشتر نسبت به دریاست قاره ای تر و همچنین ناپایدار است.
بارش باران بصورت مکرر است. منطقه ساحل باران کمتری دارد و همچنین کمی آفتابی تر از داخل است. بارندگی در 820 میلیمتر ( 32 اینچ ) در spa و در اردن است.
در فصل زمستان ساحل بلژیک سرد است اما یخبندان نیست ، دمای متوسط در فوریه حدود( 5/3 درجه سانتی گراد ) یا ( 5/38 درجه فارنهایت ) است. آفتاب بسیار کم و بارندگی ها مکرر است.
در آردنز( Ardennz) زمستان سرد تر است. جدا از دمای متوسط ، در زمستان آب و هوا در بلژیک بسته به شرایط آب و هوا متفاوت است. سردترین روزها زمانی اتفاق می افتد که جریان طبیعی با دمای اقیانوس آرام با توده های هوای سرد از اروپای شرقی جایگزین شود
در این موارد درجه حرارت پایین تر از انجماد ( 0 درجه سانتی گراد یا 32 درجه فارنهایت است )
تابستان در بلژیک و در ساحل بسیار سرد است وحداکثر درجه حرارت آن در ماه جولای آگوست تقریبا هر روز ابری و بارانی است.
در مناطق داخلی شهر اب و هوا گرم تر است :در روزهای جولای میانگین ماهانه حدود 5/18 درجه سانتی گراد یا (5/65 درجه فارنهایت ) می باشد. اما حتی در داخل شهر نیز هوای گرم به ندرت است و باران به دلیل احتمال رعدوبرق در بعداز ظهر مکرر است.
در آونز درجه حرارت کمی پایین تر از دشت است .
گرمترین دما برابر یا بیشتراز 30 درجه سانتیگراد یا ( 86 در جه فارنهایت ) است
بهار و پاییز فصل های سرد و ابری است واین کشور می توانند نیز در ماه مارس و نیمه اول ماه آوریل ، وگاهی اوقات نیز در اوایل ماه می با دمای بالای 10 درجه سانتیگراد ( 50 درجه فارنهایت ) سرد باشد.
در فصل بهاربارش باران کمتراز فصل پاییز است وپاییز می تواند باد و خاکستری به ویژه در مناطق ساحلی می باشد. خورشید در بلژیک از ماه نوامبر تا فوریه به ندرت دیده می شود اما در تابستان نیز زیاد درخشان نیست اما در ماه های می تا آگوست به طور متوسط روزانه بیش از 6ساعت آفتابی است.
بهترین زمان مسافرت به بلژیک
بهترین زمان سفر به بلژیک از اواسط ماه می تا اواسط سپتامبر می باشد زیرا درجه حرارت حفیف است و آسمان بسیار ابری است اما درصد تابش آفتاب خیلی کم نیست دوره اواسط تابستان (جولای، آگوست) نسبتا گرم است اما از نظر رعد و برق بعد از ظهر می تواند به خصوص در مناطق داخل شهر ایجاد شود.
فصل های دیگر سال غیر قابل پیش بینی نیست چرا که افراط در آب و هوای بلژیک بسیار نادر است اما در روز های آخر پاییز (نوامبر) تاریک و بارانی است و در زمستان بسیار سرد و باد خنک است.
لباس مورد نیاز برای هر فصل
زمستان: لباس گرم، ژاکت، کت، ژاکت، باد، چتر، کلاه گرم و دستکش برای دوره های سردتر.
تابستان: لباس های سبک
بهار و پاییز: پیراهن، ژاکت، بارانی وچتر.
مذهب و دین مردم بلژیک
اکثریت بلژیک ها کاتولیک رومی هستند اما حضور منظم در خدمات مذهبی متغیر است. حضور منظم در کلیسا در منطقه صنعتی و الوان ودر بروکسل کاهش یافته و تقریبا یک سوم بلژیک ها غیر مذهبی هستند .
نسبت کمی از پروتستان ها در مناطق شهری در انوت زندگی می کنند به خصوص در منطقه معروف Borninge وداخل و اطراف بروکسل اما بسیاری از مهاجران مسلمان هستند.جمعیت کمی از یهودیان در داخل و اطراف بروکسل و آنتوپ متمرکز هستند.
این مقاله در باب ويزاي شينگن بلژیک جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *