سفر به وین

سفر به وین
وین (ایالت فدرال ) پایتخت کشور اتریش می باشد و از بین 9 ایالت این کشور کوچکترین ایالت با بیشترین جمعیت است . وین مدرن چندین صورت خارجی تاریخی دارد . و از سال 1558 تا 1918 این شهر امپراطور است وتا سال 1806 محل امپراطوری روم مقدس و سپس پایتخت امپراطوری اتریش – مجارستان بوده است.
در سال 1918 پایتخت کشور اروپای مرکزی کوتاه که از جنگ جهانی اول به عنوان یک جمهوری ظاهر شد ،تبدیل شد. از سال 1938 تا 1945 اتریش بخشی از آلمان بزرگ ((آدولف هیتلر)) بود و وین بزرگتر شد که بازتابی از تجدید نظر نازی ها در محدوده شهر بوده است.
در دهه پس از جنگ جهانی دوم ،اتریش توسط نیروهای بریتانیایی ، فرانسوی ، آمریکایی و شوروی اشغال شد و وین به پنج منطقه ، از جمله یک منطقه بین المللی تقسیم شد.این شهر (inner stadt ) را شامل می شدو در سال 1995 پیمان ایالتی که کشور آن را بدست گرفت با چهار قدرت اشغالگر امضا شد،وین یکبار دیگر پایتخت اتریش مستقل شد.
وین به عنوان قدیمی ترین پایتخت اروپای غربی دارای کمترین خرابی است . هسته ی اصلی ان به نام ((inner stadt)) به راحتی قابل مدیریت و رفت و آمد بصورت پیاده و وسایل نقلیه عمومی می باشد. در شهری که معماری ان مشهور است ،چشم اندازهای شهر وین توسط کسانی که طی قرنها توسط باغبانان و معماران امپریالیست طراحی شده اند .
Lebenskunst شهر وین ( هنر زندگی ) نسبت به تغییرات در برابر زمان و قوانین جان سالم به در برده و هنوز هم می توان در آنجا با همان شیوه و روش زندگی که قرنها پیش زندگی میکردند زندگی کنید
پایتخت کشور اتریش از وقوع بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده است از جمله بحرانهای مالی ،نا آرامی های اجتماعی ، فروپاشی شهری که به دیگر شهرهای اروپایی آسیب می رساند و مردم ان از نظام سلامت و رفاه روشنفکری برخوردارند که از اصطلاحات مسیحی تر و امپراطور یوسف در قرن 18 آغاز شده است.
یک شهر با پارک های سرسبز ، استخرها ، کافه ها ، بازی های گروهی ، مغازه های پر بار و خیابان های خرید زیبا ، بانک ها ، کتابفروشی ها و تئاترهای شلوغ و بلوارهای آرامش بخش – وین تقسیم نیرومند انرژی انسان و تخیلات است و مساحت ان در حدود 160مایل مربع (415 کیلومترمربع) می باشد.
جغرافیای فیزیکی و انسانی وین
ناحیه ی جغرافیایی وین در قسمت شمال شرقی اتریش است و در قسمت مابین قله Alps و carpathians که در آن دانوب به عنوان دومین بلندترین رود اروپا که مسیرش از بین کوه هاست .
این شهر در کنار رودخانه قرار دارد و بیشتر آن در قسمت راست قرار دارد حوضه ومحدوده وین جزء جزء تجارت قدیمی و مسیرهای نظامی بود و از شمال وجنوب در امتداد مسیر کهربا که به سمت جنوب از بالتیک حرکت می کردند ودر شرق و غرب در طول رودخانه دانوب به هم پیوند داشتند.
به طور استراتژیک دین فرمان مناطق اطراف که شامل مرزهای اتریش با اسلوکی جمهوری چک ومجارستان است را محسوب می شود .
آب و هوای وین :این شهر در قسمت شرقی آلپ است و وین متاثر از شرایط اب و هوایی خود توسط تپه هاست .
آب و هوای این شهر هردو قسمت شمال که سبب تابستانهای داغ و زمستانهای سرد می شود ودر نتیجه با وجود برخی از مه و گرمای تابستان و برف و یخ زمستان به طور کلی اب و هوای معتدل و دلپذیر دارد . در طول سال دمای متاوسط بیش از 50درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد ) است.
طرح بندی و معماری وین مردم : قبل ودر طی جنگ های دوم تعدادی از شهروندان وین ، به ویژه بیش از 000/100
یهودی برای فرار از نازی ها به غرب مهاجرت کردند. پس از جنگ جمعیت وین کاهش یافت
واین کاهش جمعیت در سالها ی 1934 و1951 تقریبا معادل 15 درصد بود و با سقوط رژیم های کمونیستی در اروپای شرقی در اواخر دهه 1980 و اویل دهه 90 میلادی مهاجرت به دین، جمعیت شهر را به بیش از 000/1600 افزایش داد تقریبا همان رقم در سال 1900.
قومیت و زبان وین:
شهر وین محصول قرنها متلاشی شدن بین کوه ها و دشت ها، بین سوسپانک بالکان از یک طرف و آلمانیها از سوی دیگر است اجداد دینی ها از هر 3 نفر1 نفر از بومی ها از هر پنج نفریک نفر از مجارستان و از هر 7 نفر 1 نفر از لهستان و یکی از هشت نفر از شبه جزیره باسکان می باشد وهمچنین در این میان نیز کسانی هستند که از خانواده هایشان از آلمان و سایر نقاط اتریش مهاجرت کردند با هجوم مهاجران در دهه 1990 گلدان فرهنگی وین یک بار دیگر شکوفا شد.
طریقه صحبت و لهجه ی ساکنین وین سطوح در ریشه های اجتماغی آنها را نشان می دهد وهمچنین نشان می دهد که مردم وین در زمان خود توسط رومی ها ، ایتالیایی ها ، اسپانیایی ها ، فرانسوی ها ، مدیاها ، اسلاوها ، اداره شده اند و کلمات ترکی و ییدایش را به زبان آلمانی خود به طور غیرقابل تشخیص جذب کرده اند .
سخنرانی آنها در بسیاری از موارد مشابه در جنوب و شرق نسبت به شمال آلمان نزدیکتر است و یکی از شعار های آنها اعلام این است که (( ما متفاوت هستیم ))
(( حمل ونقل ))
در قرن نوزدهم هجری ده ها هزار از هر قسمت از امپراطوری ها اتریش – مجارستان وارد شش پایه اصلی راه اهن وین شد.
امروزه تنها دو ایستگاه مهم وجود دارد. ایستگاه راه اهن غرب و ایستگاه اصلی وین دومین مرکز اصلی حمل ونقل ریلی منطقه ای و بین الملی است.
فرودگاه بین المللی که بیش از 30 خطوط هوایی دارد پس از جنگ جهانی دوم ، وین تصمیم گرفت تا به جایی تبدیل به اتوبوس ، سیستم تراموا خود را حفظ کنند. سیستم قدیمی مدرنیزه شده و به روز شده که یک فرم مهم و کم هزینه برای حمل ونقل عمومی است .
متروی وین در سال ۱۹۷۶ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۵ خط و ۱۰۴ ایستگاه می‌باشد.

وین پایتخت جهانی موسیقی است و در تمام جهان شهر و زادگاه بسیاری از آهنگسازان و بزرگان موسیقی شناخته می‌شود. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین که یک دانشگاه دولتی است، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین است. همچنین مدرسه‌ها، هنرستان‌ها و کنسرواتوارهای خصوصی موسیقی فراوان دیگری نیز به آموزش علاقه‌مندان و هنرجویان موسیقی در وین می‌پردازند.
در وین ۳۵ خانه وجود دارد که بتهوون چندی در آن‌ها زندگی کرده‌است. معروف‌ترین ارکستر دنیا، ارکستر فلارمونیک وین است که چندین نسل در آن می‌نوازند. به‌طوری‌که گاه پدر، پسر و نوه در یک شب با این ارکستر اجرا دارند و علاقه به موسیقی به صورت سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. با این ارکسترها چند موسیقیدان و نوازنده ایرانی نیز همکاری دارند.
این مقاله در باب ويزاي شينگن اتريش جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *