غذاهای مشهور بلژیکی

غذاهای مشهور بلژیکی
بلژیک ممکن است به غذاهای بی کیفیتی مثل وفلس ،سیب زمینی سرخ کرده ، آبجو و… مشهور باشد اما غذاهای ملی آن بسیار بیشتر است. جشنواره غذای بروکسل در 11- 14 سپتامبر در پایتخت برگزار می شود و اکنون به 10 ظرف غذای سبک وپرطرفدار آن می پردازیم :

Carbonnades flamandes /stoverij
در نگاه اول شاید شما این گوشت گاو را با ئبوف بورگونیون فرانسه اشتباه بگیرید اما بلژیکی ها آنرا با آبجو بجای شراب طعم می دهند حتما آنرا در le clan des belges بروکسل امتحان کنید.
Water zooi
یک سوپ خامه ماهی با تخم مرغ وکره می باشد که چارلز 7 (امپراطور روم مقدس ) آن را به عنوان غذای مورد علاقه خود شمرده است اما برای پخت ان از گوشت مرغ بیشتراز ماهی استفاده می شود .آنرا در t klokhvus , gentامتحان کنید
Sirop de liege / luikse siroop
ژله ای شیرین و قهوه ای که از آب میوه های تبخیر شده ساخته شده است –خرما،سیب، گلابی مواد تشکیل دهنده آن هستند. این ناحیه نیز به نوتلا علاقه مندند ومی توانید انرا با باگت برای صبحانه میل کنید انرا در chez franz بروکسل امتحان کنید
Moules –frites /mosselen –friet
تابستان در بلژیک به معنای فصل صدف باریک دریایی است.
صدف های دریایی شمال که گوشت خوار تر وبزرگتراز صدف های فرانسوی است و از ماه ژوئن تا اوریل برداشت می شوند.
Anguills auvert /paling int groen
خوشبختانه مار ماهی در سس سبز اشتها اور تر از ان است که به نظر می اید . قارچ سفید ، ومار ماهی گوشتی که سازگاری زیادی با گوشت مرغ دارند در یک سس گوجه فرنگی ضخیم وسس روی ان طعم لذت بخش تری به ان می بخشد وحتما انرا در belge queen بروکسل امتحان کنید.
خرچنگ های سرزنده و میگوهای خاکستری به عنوان خاویار دریای شمال شناحته می شود واین غذای محبوب با گوجه فرنگی سرد سرو می شود و انرا در belvedere , Ostend امتحان کنید .
Speculoos
این بیسکویت های تخت بیسکویت ملی بلژیک است که بسیارمحبوب هستند ومی توانید انرا بابستنی یا ژلاتو بخورید .این بیسکویت در ابتدا برای جشن روز سنت نیکلاس (6 دسامبر ) پخته شده که اکنون آنها را در طول سال می توانید پیدا کنید و انرا در طول کل کلاس می توانید پیدا کنید و انرا در masion dandoy بروکسل امتحان کنید.
Stoemp
این یک غذای مرکب بروکسلی است که مخلوطی از سیب زمینی پخته شده و سبزیجات مانند هویچ ،پیاز ،کلم و برنج است.
این غذا معمولا به عنوان یک ظرف جانبی یا به عنوان یک غذا با سوسیس یا گوشت خام خورده می شود و انرا royal brasserie بروکسل امتحان کنید.
Tarte au riz / rijsttart
این غذا در ابتدا مانند یک کیک به نظر می رسد اما بسیار شیرین تر از ان است که مخلوطی از برنج ، شیر و تخم مرغ است ومی توانید انرا در boulangerie alexander ,pepinster امتحان کنید.
Boulet au sauce lapin
گوشت کباب در سس خرگوش ولی برای ساخت این سس هیچ خرگوشی آسیب نمی بیند که یک سس ملس ساخته شده از پیاز ،سرکه ، شکر قهوه ای ،سیر می باشد و می توانید آنرا در cafe leguet, liegt امتحان کنید.
این مقاله در باب ويزاي شينگن بلژیک جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *