غذاها و نوشیدنی های اتریش

غذاها و نوشیدنی های اتریش: مغازه ها در اتریش معمولا از 9 صبح تا 6 بعد ازظهر دوشنبه تا شنبه باز هستند .سوپر مارکت ها و مراکز خرید اغلب برای مدت طولانی گاهی تا 8 بعدازظهر بازهستند اما در روز یکشنبه تعطیل و بسته است . بسیاری از مغازه ها و رستورانها مخصوصا اگر زنجیره ای باشد کارت اعتباری را می پذیرد اما مغازه های کوچک در روستاها ممکن است کارت نپذیرند که بسیار نادر است. صبحانه ها معمولا بین ساعات 8 تا 10 سرو می شود. ناهار معمولا بین ساعات 11:30 تا 2 بعدازظهر است. شام نیز در ساعتهای 6 تا 8 بعدازظهر است.
اتریش دارای غذاهای متمایز مخصوص خود است مانند wiener schnitzel به طور سنتی از گوشت گوساله ساخته شده است اما امروزه اغلب با گوشت خوک مرغ یا بوقلمون درست می شود و سالاد سیب زمینی و ژله افتابگردان یا سیب زمینی سرخ کرده و سس گوجه فرنگی به همراه ان ترکیب خوبی بدست می دهد .
اتریش طیف گسترده ای از کیک های با کیفیت مشهور می باشد از جمله esterhazy _schite (کیک لایه ای با پر کردن کنجد ) ،rehrucken (کیک شکلاتی ) و topfentaschexi
برخی از غذاهای مشهور  Dumpling S که با سیب زمینی و با گوشت بره ، سبزیجات و سس برای شام یکشنبه سرو می شود.
Dumpling S نان، semmel knodel که غذای سنتی است با گوشت نرم سرو می شود
Dumpling غذایی شیرین است با میوه هایی مثل زرد الو،آلو ، دانه خشخاش ، یا شکلات پر شده است.سوپ های سنتی اتریش که از گوشت گوسفند پخته شده و طرفداران بسیاری دارد
در اواخر شب غذاهای خیابانی مثل سوسیس داغ در خیابان های وین وجود دارد .و باتوجه به اینکه جمعیت قابل توجه از ترکیه در حال حاضر در وین زندگی می کنند مغازه هایی که ساندویچ های کباب دونر را ارائه می دهد تا دیر وقت زیاد هستند .
و یاغذای پالاسچیکن ظرف مجارستانی در اتریش بسیار محبوب است که از پانکک های بسیار نازک یا کرم ها ، پراز تکه های زرد الو و بستنی وانیلی پیچ خورده است.
غذاهای بین المللی توسط مردم اتریش مورد استقبال قرار می گیرد و شما می توانید در مناطقی با جمعیت بسیار مکانهایی برای غذاهای ایتالیایی و اسیایی پیدا کنید.
قهوه در اتریش بیشتر از سایر کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد اما انواع کافی از جمله: ((brauner ، einspanner ،verlangerter ، kapuzinep))در بسیاری از کافه ها در هر منطقه ارائه می شود .اما محبوبترین قهوه در وین Kaisermelange نامیده می شود.
الکل نیز بخش مهمی از زندگی اجتماعی اتریش است.تحقیقات نشان می دهد که در اتریش الکل بیشتر از تمام کشورهای OECD مصرف می شود . و مشروب ملی این کشور schnapps می باشد که برای مصرف خانگی قانونی است و برای ساخت آن از انواع میوه ها مانند توت ، آلو ، زرد آلو ویا توت درخچه استفاده می شود.
این مقاله در باب ويزاي شينگن اتريش جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *