غذای سنتی در جمهوری چک

غذای سنتی در جمهوری چک
جمهوری چک یک غذای سنتی «گوشت و سیب زمینی» با ظرفی پر از آبگوشت و سبزیجات دارد. شاید فصل زمستان زمان امتحان غذاهای جمهوری چک باشد زیرا برخی از سوپهای این کشور در فصل زمستان محبوب هستند.
Svickova na Smetane(marinated sirloin)
این ظرف محبوب شامل گوشت گاو بریده شده با یک سس خرد شده و خامه ای از ریشه جعفری و هیچ است که معمولا با یک سس قره قاط و خامه سرو می شود.
(گوشت خوک بو داده)Vepro knedlo zelo
شاید سنتی ترین غذای چینی که می توانید در یک رستوان سفارش دهید این غذا باشد که گوشت خوک را با دمپلینگ و کلم ترشی سرو می کنند.
Rizek(schnitzel)
این غذا از چند گوشت که قبل از سرخ کردن در آرد و پودرهای سوخاری پوشش داده می شود که با سالاد سیب زمینی سرو می شود. اسنوتل خوک ها در جمهوری چک محبوب هستند اما در زمان کریسمس شنی تیز ماهی قزل آن معمول است.
(گوشت چرخ کرده پخته شده)Sckana pecene
این غذا با نیمه ای گوشت خوک و نیمه ای گوشت گاو و با افزودن پیاز، سیر و مقداری گیاهان خاص از جمله میجورام و جعفری پخته می شود.
(سوپ سیر) Cesecka
همانگونه که از اسم غذا معلوم است اصلی ترین مواد این غذا سیر می باشد که با گردو سرو می شودو در انتهای پخت غذا تخم مرغ خام به آن برای گرم کردن غذا افزوده می شود همچنین به آن تکه های کوچک سوسیس، گوشت خوک یا پنیر افزوده می شود.
(گوشت دودی)Uzene
این غذا نیز با گوشت خوک پخته می شود که به آن توت فرنگی و فلفل به عنوان ویزاین استفاده می شود.
(گولاش)Gulas
خورشت گوشت خوک یا گوشت گاو با مقدار زیادی پیاز و گلاش که معمولا با نان سرو می شود و یکی از معمول ترین غذا در زمستان ارزان ترین ظروف چینی است که می توانید در یک رستوران سنتی امتحان کنید.
(گوشت گاو در سوپ گوجه فرنگی) Rajska omacka
همانگونه که از نام آن مشخص است این غذا گوشت گاو در داخل سوپ مایع معمول است و اغلب با استفاده از ترکیبی از گوجه فرنگی خرد شده و درب گوجه فرنگی ساخته میشود که گوشت گاو، پیاز و تعدادی از ادویه ها اضافه شده است.
(گوزن مرواریا)moravsky vrabec
اجازه ندهید که این نام شما را بترساند در واقع این ظرف گوشت خوک است که با دو نوع کلم و کلم بروکلی سرو می شود و یک ظرف نخی و سنگین که با یک لیوان آبجو سرد سرو میشود.
(برگر)Karbonatek
این غذا را با برگر های معمول همراه با نان اشتباه نگیرید این غذا با گوشت خوک، ماهی و گاهی اوقات با گوشت گاو در کاسه که اغلب با پودر های سوخاری سرخ شده سرو می شود پخته می شود.
این مقاله در باب ويزاي شينگن جمهوری چک جهت اخذ ویزای شینگن متعلق به ویزای شینگن اینفو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *